Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Sobota, 2024-07-13 ( Imieniny: Danieli, Irwina)

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mrągowie - Petycja Pani Justyny Medyńskiej

Petycja Pani Justyny Medyńskiej

Imię i Nazwisko lub nazwa podmiotu wnoszącego petycje (w przypadku wyrażenia zgody, o której mowa w art.4 ust.3 ustawy o petycjach)

Justyna Medyńska

Przedmiot petycji

Działając zgodnie z artykułem 63 Konstytucji RP oraz ustawą z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach dających nam prawo do składania petycji w interesie publicznym, a także artykułem 18b ustawy o samorządzie gminnym wzywam Starostwo Powiatu Mrągowo do rozpatrzenia poniżej petycji i pilnego przyjęcia uchwały o treści poniższej.

UCHWAŁA

Zgodnie z artykułem 32 Konstytucji RP wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. W związku z powyższym za niedopuszczalne uważamy jakiekolwiek działania władz międzynarodowych, krajowych czy lokalnych wykluczające społecznie mieszkańców powiatu Mrągowo z powodów rasowych, religijnych, medycznych czy sanitarnych. Działania rozumiemy jako regulacje prawne, a także wywieranie medialnej czy społecznej presji na urzędników czy funkcjonariuszy, przedsiębiorców, lokalne społeczności czy wspólnoty wyznaniowe zachęcające do jakiejkolwiek formy segregacji mieszkańców powiatu Mrągowo.

Jednocześnie przed rozpoczęciem zapowiadanych przez Rząd RP masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, planowanych od 2021 r., których eksperymentalnymi biorcami mają być także mieszkańcy powiatu Mrągowo, uznajemy za zasadne i nieodzowne, by Rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek, że w przypadku jakichkolwiek powikłań gotowi są oni przyjąć i ponieść wszelkie koszta prawne i finansowe wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Stanowisko to uzasadniamy artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

Data złożenia petycji

 2020-12-11

Wersja elektroniczna:

pdfWersja elektroniczna petycji po anonimizacji (45.6 KB)

Przewidywany termin załatwienia sprawy

Zgodnie z art. 10 ust.1 ustawy o petycjach, nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia petycji.

Zasięgane opinie

Informacja o sposobie załatwienia petycji

pdfOdpowiedź na petycję (PDF, 83.8 KB)

Uchwała nr XXXVII/167/2021 Rady Powiatu w Mrągowie z dnia 22 stycznia 2021 r. w sprawie: rozpatrzenia petycji w interesie publicznym dotyczącej planowanych powszechnych szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Autor: Justyna Olbryś / Rada Powiatu w Mrągowie

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-01-05 09:02przez: Justyna Olbryś / Rada Powiatu w Mrągowie
Opublikowano:2021-01-05 00:00przez: Magdalena Żebrowska
Zmodyfikowano:2021-02-01 14:24przez:
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Mrągowie
Odwiedziny:2235

Rejestr zmian

  • [2021-02-01 14:24:58]Magdalena ŻebrowskaEdycja elementu

Banery/Logo