Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Poniedziałek, 2024-07-15 ( Imieniny: Henryka, Igi)

Biuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mrągowie - Instrukcja korzystania

Instrukcja korzystania

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Uwarunkowania prawne

Uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej jest niezbędne dla funkcjonowania ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) oraz Rozporządzenia MSWiA z 18 stycznia 2007 r. w sprawie BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ.

Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

 1. Menu górnego (w nagłówku strony) zawierającego odsyłacz do strony głównej BIP pod adresem www.bip.gov.pl, ustawienia ułatwiające dla osób niepełnosprawnych oraz dane podmiotu prowadzącego BIP.

 2. Menu nawigacji (poniżej Menu górnego) wskazującego użytkownikowi aktualną pozycję na stronie, tzw. ścieżki okruszków znajdującej się po frazie jesteś tutaj:. Po kliknięciu w link "Start" w tym menu zostaniemy przeniesieni do strony głównej BIP zawierającej wyszukiwarkę oraz nowo dodane informacje.

 3. Menu przedmiotowego i podmiotowego (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony.

 4. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się artykuły, treści dokumentów i ogłoszeń itp.

 5. Menu dolnego (w stopce strony) zawierającego Instrukcję korzystania z BIP, deklarację dostępności, informacje kontaktowe oraz mapę strony.

Podstawowym przeznaczeniem strony BIP jest prezentacja informacji.

Zamieszczone na stronie artykuły opatrzone są metadanymi informacji publicznej, czyli

 1. tytułem,

 2. czasem wytworzenia,

 3. tożsamością osoby odpowiadającej za jego treść,

 4. rejestrem wprowadzonych zmian,

 5. statystyką wyświetleń.

Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej należy kliknąć w odpowiedni link w menu przedmiotowym lub podmiotowym. Do precyzyjnego wyszukiwania informacji służy Wyszukiwarka znajdująca się na stronie startowej serwisu. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać w pole edycyjne szukaną frazę i nacisnąć przycisk szukaj. Aby skorzystać z opcji rozszerzonych wyszukiwarki należy kliknąć wyszukiwanie zaawansowane.

Aby zmienić kontrast serwisu należy kliknąć ikonkę zmiana kontrastu. Aby zmienić wielkość czcionki należy kliknąć ikonki A+ Większa czcionka lub Największa czcionka. Aby powrócić do ustawień domyślnych wybrać ikonkę Czcionka domyślna.

Autor: Magdalena Żebrowska

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2015-03-26 13:46przez: Magdalena Żebrowska
Opublikowano:2015-03-26 00:00przez: Magdalena Żebrowska
Zmodyfikowano:2020-07-15 09:38przez:
Podmiot udostępniający: Starostwo Powiatowe w Mrągowie
Odwiedziny:6710

Rejestr zmian

 • [2020-07-15 09:38:18]Magdalena ŻebrowskaEdycja elementu

Banery/Logo